Vilniaus socialdemokratų verslo klube – Europos Parlamento narys Zigmantas Balčytis

0

Vasario 28 d.  Vilniaus socialdemokratų Verslo klubas pakvietė narius į susitikimą su Europos Parlamento nariu Zigmantu Balčyčiu.  Susitikimo metu aptarta  ES institucijų reikšmė mūsų gyvenime, ekonominė situacija Europoje ir Lietuvoje.

Europos Parlamento narys  kalbėjo apie  daug politinės išminties reikalaujan ekonominės krizės suvaldymą, euro, kaip vieningos ES valiutos išsaugojimo problemas, išsakė savo  pastebėjimus ir įžvalgas.

„EP dirba  27 valstybių atstovai.  Bendraujant ir bendradarbiaujant galima pasiekti nemenkų rezultatų. Svarbu tikslų siekti nuosekliai, Lietuvai svarbių dalykų siekti korektiškai, diskusijas grindžiant argumentais ir faktais“, – kalbėjo Z.Balčytis.

Pasak Europos Parlamentaro, Lietuvos balsas  ES girdimas, į jos nuomonę  įsiklausoma. Svarbi aplinkybė ES institucijoje yra  aktyvumas ir noras kuo daugiau atnešti naudos savo valstybei.

Z. Balčytis  apžvelgė ES ekonomikos situaciją ir problemas. Pasak Z.Balčyčio, reikia pertvarkyti ekonominę struktūrą, kuri praeityje buvo gera, tačiau pernelyg daug vartodami, iškreipėme situaciją.  Pasaulis globalėja, nelieka sienų. Tyrimų išvados rodo, kad pasaulyje gyventojų didės, vartojimas taipogi didės. Reikia mąstyti, kaip efektyviau koordinuoti  ES valstybių ekonomiką.  Ekonominės krizės pavojai verčia įjungti išlikimo mechanizmus ir ieškoti išeičių. Pulti į paniką ir griauti tai, kas ilgus dešimtmečius buvo kuriama, neverta. Tačiau ne išeitis  ir toliau toleruoti daugelio valstybių gyvenimą skolon. Galima prognozuoti, kad ateityje bus nauja  ES valdymo politika ir kad  šalys turės daugiau funkcijų deleguoti ES Vyriausybei.

Europos Parlamento narys Z.Balčytis išsamiai papasakojo apie Baltijos  regiono šalims būdingas problemas, apie  Baltijos jūros strategiją, kuri  suteiks Lietuvai istorinį šansą, ES  bendros energetikos rinkos kūrimą, atsakė į Verslo klubo narių klausimus.

Nuotraukos autorės


Aldona Jeleniauskienė
LSDP Vilniaus miesto skyriaus atstovė spaudai

Vilniaus socialdemokratų verslo klube - Europos Parlamento narys Zigmantas Balčytis Vilniaus socialdemokratų verslo klube - Europos Parlamento narys Zigmantas Balčytis Vilniaus socialdemokratų verslo klube - Europos Parlamento narys Zigmantas Balčytis

Vilniaus socialdemokratų verslo klube - Europos Parlamento narys Zigmantas Balčytis Vilniaus socialdemokratų verslo klube - Europos Parlamento narys Zigmantas Balčytis Vilniaus socialdemokratų verslo klube - Europos Parlamento narys Zigmantas Balčytis

Vilniaus socialdemokratų verslo klube - Europos Parlamento narys Zigmantas Balčytis

Komentarai negalimi