Vilniaus miesto vicemeras Gintautas Paluckas lankėsi vertėjų centre

0

Birželio 22 dieną (ketvirtadienį) Vilniaus miesto mero pavaduotojas Gintautas Paluckas lankėsi Vilniaus apskrities gestų kalbos vertėjų centre, kur  aptarė Centro Ir Vilniaus miesto savivaldybės bendradarbiavimo  galimybes, ypač akcentuojant įvairių Vilniaus miesto savivaldybei pavaldžių institucijų darbuotojų švietimą apie lietuvių gestų kalbos vertimo paslaugas, vertėjų darbą, specialistų, (ypač gydytojų), darbą su vertėjais.

Akcentuota, kad kartais pasitaikantis elgesys, kuomet gestų kalbos vertėjas vizito pas specialistą metu yra ignoruojamas arba priešingai, ignoruojamas kurtysis klientas, visą dėmesį nukreipiant į vertėją, yra netinkamas ir sąlygotas nežinojimu, švietimo apie gestų kalbos vertėjo darbą bei funkcijas nebuvimu.

Todėl su mero pavaduotojo pagalba sutarta organizuoti specialistų švietimo renginius, pristatymus tiek Vilniaus miesto savivaldybėje, tiek labiausiai kurčiųjų lankomose vietose: seniūnijose, poliklinikose, socialinių paslaugų centruose.

Jau artimiausiu laiku bus atrinktos įstaigos, kuriose dažniausiai yra atliekamos gestų kalbos vertimo paslaugos, ir pradėta šviečiamoji veikla, kurią vykdys Centro darbuotojai. Tikimasi, kad šviečiamoji veikla prisidės prie gestų kalbos vertėjų darbo sąlygų gerinimo bei kokybiškesnio kurčiųjų aptarnavimo.

www.gestuvertejai.lt

Komentarai negalimi