Vilniaus miesto skyriaus prezidiumas. Apie pokyčius sostinės savivaldybėje

0

Spalio 9 dieną vykusiame Socialdemokratų (LSDP) Vilniaus skyriaus prezidiumo posėdyje įvertinta politinė situacija sostinės savivaldybėje. Liberalų sprendimas nutraukti koalicijos sutartį su konservatoriais reiškia,  kad  Vilniaus miesto savivaldybės taryboje bus formuojama nauja koalicija. Prezidiumas nutarė siūlyti Vilniaus miesto skyriaus tarybai iš naujo spręsti klausimą dėl  bendradarbiavimo būsimoje valdančiojoje daugumoje. Tarybos posėdį planuojama sušaukti  spalio 19 d., ketvirtadienį.

Socialdemokratų  frakcijos sostinės savivaldybės taryboje nariai G. Paluckas (vicemeras), A. Kontrimienė (Sveikatos komiteto pirmininkė), M. Skarupskas (Frakcijos seniūnas) apžvelgė politines naujienas ir svarbiausias aktualijas.

Kaip pasakojo G. Paluckas,  tą dieną susitikęs su V. Tamaševskiu,  rimtų derybų dėl koalicijos Vilniuje kol kas nevyksta. Su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) lyderiu  apsikeista įžvalgomis ir informacija apie ateities darbus.

Taip pat praeitą  savaitę LSDP frakcijos nariai ir sostinės meras R. Šimašius aptarė politinę padėtį. Susitikimo metu socialdemokratams pasiūlyta bendradarbiauti ir  jungtis prie naujai formuojamos koalicijos.

„Šioje situacijoje ypatingai svarbu žinoti, – kokius esminius darbus numato įgyvendinti naujoji koalicija.  Ar priimti sprendimai bus naudingi vilniečiams? LSDP frakcijos darbų sąrašą pristatysime Taryboje, – sakė M. Skarupskas.

Kaip sąlygą bendradarbiavimui  koalicijos partneriams Vilniaus socialdemokratai jau anksčiau nurodė šešis darbus, kurių turi imtis koalicija Vilniuje:  Nemokamos prailgintos grupės moksleiviams besimokantiems 1–5 klasėse nuo 2018 m.; Sukurti 1000 papildomų vietų valstybiniuose darželiuose iki 2019 m.; Intensyvesnės investicijos į poliklinikų paslaugų kokybę, eilių mažinimą ir infrastruktūrą, tinklo plėtra į tankiai apgyvendintus naujus rajonus; Siekiant skaidresnio ir viešesnio įmonių valdymo iki 2017.11.15 įvertinti savivaldybės įmonių veiklą ir pasiūlyti sprendimus dėl tvaresnio savivaldybės įmonių valdymo, tam sudarant specialią Vilniaus miesto savivaldybės tarybos komisiją; Sukurti inovacijų skatinimo savivaldybės įstaigose fondą 2018 m.; Įgalinti seniūnijas realiai spręsti gyventojų problemas ir rūpintis bendruomenių gerove.

Kalbant apie Vilniaus ateitį,  anot M. Skarupsko, šiuo metu yra itin svarbus periodas – kuriamas bendrasis miesto planas, nubrėšiantis miesto plėtros gaires iki 2030 m.

Vilniaus savivaldybės taryboje yra 51 politikas, koaliciją sudaro 31: penkiolika liberalų, aštuoni Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovai, po keturis narius turi socialdemokratai bei „Lietuvos sąrašas“. Opozicijoje šiuo metu yra trys „Tvarkos ir teisingumo“ narių, dešimt Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicijos atstovų, šeši Artūro Zuoko vadovaujami Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) politikai bei iš liberalų frakcijos po prieštaringų pasisakymų apie Lietuvą pasitraukęs britas Markas Adamas Haroldas.

 

LSDP Vilniaus miesto skyriaus informacija

Komentarai negalimi