Stintų svarba

0

Pukšėjo mūsiškis infocentras (tiksliau – kelios žavios bičiulės), rengdamasis pirmiesiems viešiems – gyvai transliuotiems internetu partijos veidaknygės Facebook paskyroje: salę nuomavo, transliaciją organizavo, moderatorius samdėsi, gausiai susirinkusius bičiulius kukliai vaišino kava ir kibinukais (atkreipčiau dėmesį: vadovaujantis kariška tvarka, aukštesniems nei 1,9 m priklausytų ne vienas, o du kibinukai J ). Po partijos prezidiumo posėdžio vykusiuose debatuose, nepaisant žvarboko oro, dalyvavo gausus bičiulių būrys (susirinko artipilnė salė) bei bemaž visų žiniasklaidos priemonių atstovai, ginkluoti įmantriausia technika. Dažnam atėjusiajam buvo puiki proga ir betarpiškai prieš debatus ar po jų pabendrauti su Vyteniu, Vilija, Zigmantu, Gediminu, Algirdu (pavardės nebūtinos – šie bičiuliai daugeliui jau senai tapę daugiau nei bendražygiais) bei kitais iškiliais partijos ir visuomenės nariais. Na, ir daugeliui malonus buvo senai belankęs bendrumo jausmas.

Daugumai susirinkusiųjų atvėpo lūpa, pamačius tik penkiems kandidatams skirtą stalą, mat dažnas nežinojo apie tai, kad Kristina Miškinienė ir Mantas Varaška yra išvykę „už jūrų marių, už vandenėlių“ (tiksliau tariant – į JAV) ir nesuskubo sugrįžti į pagirtinai šiuolaikiškus – informacijos sklaidos požiūriu – debatus.  Keistokai pasirodė, kad renginio moderatoriai nepaaiškino susirinkusiesiems, kurgi kiti trys kandidatai: serga, išvykę, apturėjo šeimyninių rūpesčių ar tiesiog leido sau ignoruoti svarbią dalykinę diskusiją? Pavyko asmeniniuose pokalbiuose pasiteirauti apie opozicionieriumi save jau kurį laiką pateikiančio G.Palucko nedalyvavimo debatuose priežastį, kuri – neslėpsiu – apstulbino: išvykęs dalyvauti stintų šventėje: pasirodo, partietis dar prieš savaitę išplatino (dalies bičiulių nepasiekusį) pareiškimą, kad nei partijos prezidiumo posėdyje, nei debatuose nedalyvaus.

Štai ką savojoje Facebook‘o paskyroje postringauja apžvalgininkų reformatoriumi, opozicionieriumi bei disidentu „pakrikštytas“ kandidatas į LSDP pirmininkus (!) G.Paluckas: „ Kai kas manęs klausė – o kodėl tu ne Vilniuje, juk istoriniai debatai? Gal ir istoriniai, bet nesu matęs nė vienos sėkmingos „kabinetinės“ socialdemokratų partijos.  Esame kilę iš žmonių judėjimų, juose ir turime ieškoti atramos. Žmonės nori kalbėtis. Nereikia jų bijoti. Nebūtina laukti pirmininko rinkimų, kad galėtume veikti kitaip…“

Nejaukiai stulbinantis „jaunimietiškas“ veržlumas su akivaizdžiai perdėto pasitikėjimo savimi kvapeliu… Iki sostinės vicemero posto partijos pakylėtas ir vadinamųjų jaunimiečių gretose išmokęs beatodairiško karjeros siekimo, G.Paluckas nedvejodamas savąją partiją padabina “kabinetinės” epitetu: pasirodo, sveika ir intensyvi diksusija apie partijos skaudulius ir jų gydymo kelius yra ne žmonių kalbėjimasis, jis turbūt vyksta tik stintas valgant ? Jei, vadinamojo “disidento” (aršios socdemų kritikės, portalo “Delfi” apžvagininkės Indrės Makaraitytės epitetas G.Paluckui) nuomone, partija yra kilusi iš žmonių judėjimų, tai vakardienos debatuose, matyt, diskutavo kilusieji iš žuvų ar paukščių judėjimų? Žmonės kalbėtis, mat, nori, o partijos bičiuliai kalbėtis norą prarado, nes jie – o ypač kandidatai į pirmininko pareigas – prisibijo žmonių?  Vicemero – partijos pirmininko tuomečio favorito J.Poželos pastangomis kilstelėto į savivaldos aukštumas – samprotavimus vainikuoja įžvalga “veikti kitaip”, primenanti liūdnai pasibaigusios Lietuvos liaudies partijos rinkiminį šūkį “Turi būti kitaip” (tiesa, iki šiol neaišku – kaip?).

Visgi, kai kurie viešųjų ryšių žinovai kaip mat pajuto, kad šiemet pabrangusios stintos gali jų favoritui smarkiai atsirūgti agurkais, tad nedelsdami ėmėsi Facebook’e pilti negatyvius atsiliepimus apie debatus: atseit, nieko ten įdomaus, nieko vertingo, na, tiesiog buvo nei šiokie, nei tokie pasiplepėjimai – kam tuomet įžvalgiajam partiečiui gaišti laiką juose dalyvaujant?  Tokią dirbtinių nusivylimo aimanų melodiją pasigavo ir vienas-kitas patikslenis ar perdėtai reiklus bičiulis, nors teisybę tariant, net “dygliuotasis” Diskusijų klubo aktyvistas-straipsnių kurpėjas Ledas bemaž dvejas valandas sėdėjo išplėtęs akis ir ištempęs ausis, smaguriaudamas intensyvia ir aktualijomis pagardinta idėjų batalija. Kol kandidatas-abstinentas mėgavosi pajūrio gaiva, nepageidaudamas prakaituoti atsakinėjant į bičiuliams rūpinčius klausimus bei aptariant jų pasiūlymus, keturi intelekto koeficiento rodikliu nesiskundžiantys bičiuliai vienas per kitą pylė puikias mintis ir toliaregiškas idėjas, duokdie, kad tik bent dalis jų taptų tikrove.

Galiu patikinti: save gerbiančioje bendruomenėje “stintų mėgėjų” rinkiminė kampanija  būtų kaip mat pasibaigusi po tokio nepagarbaus bičiulių ir partijos atžvilgiu akibrokšto. Na, o stintų entuziastams teks apsispręsti, ar tęs nevykusią – ydingą ir gėdingą – dabartinę praktiką, kuomet vieniems gerinamasi, o kitų (mūsų atveju – bičiulių) prašoma paremti balsais, tik šįkart bus kebliau: stintos balsuoti kol kas nemoka…

Straipsnį parengė Vytis Ledas

Komentarai negalimi