Auksė Kontrimienė: ,,Pastangos nenuėjo veltui – Vilniaus savivaldybė skyrė lėšų Jamonto parko sutvarkymui ir modernizavimui’’

0

Vilniaus miesto Šiaurinėje dalyje esančiam apleistos būklės Jamonto parkui sutvarkyti ir modernizuoti savivaldybė skyrė lėšų. Savivaldybės administracija įsipareigojo Jamonto parko techniniam projektui parengti ir pasiūlymui atnaujinti skirti finansinius išteklius iš 2018 metų miesto biudžeto.

Jamonto parkas, esantis sostinės Verkių savivaldybėje, savo teritorija besiribojantis su sostinės Baltupio, Ateities, Kalvarijų ir Didlaukio gatvėmis, šiandien neatitinka keliamų parkui reikalavimų. Jamonto parkas yra sparčiausiai gyventojų skaičiumi sostinėje didėjančioje Verkių seniūnijoje, tačiau atplaidus valdininkų požiūris į šios miesto žaliosios zonos infrastruktūros išsaugojimą ir vystymą, lėmė tai, kad parkas ilgą laiką buvo netvarkomas, todėl nukentėjo čia augęs medelynas.

Dar visai neseniai netgi pasigirdo siūlymų ir iniciatyvų, skatinančių sunaikinti žaliąją zoną Verkiuose, iškertant Jamonto miško parkui priklausančius medžius. Vis dėlto, tokiems siūlymams nebuvo pritarta, pasipriešinant aktyviems Baltupių ir Fabijoničių rajonų gyventojams.

,,Vilnius – mūsų šalies vizitinė kortelė, tačiau neturime orientuotis vien į miesto infrastruktūros     modernizavimą ir gerinimą centre, taip tikintis pritraukti dar didesnį skaičių turistų iš užsienio bei sulaukti daugiau investicijų. Turime nepamiršti ir tolimiau nuo centro esančių rajonų ir gyventojų. Būtent tolimiau nuo miesto centro yra įsikūrusi didžioji dalis jaunų šeimų, auginančių vaikus. Man džiugu matyti, kad Vilnius tampa didmiesčiu, tačiau norisi, kad jis būtų modernus, išmanus, žalias ir patogus kiekvienam gyventojui miestas, besilygiuojantis gyvenimo kokybe į Europos sostines. Todėl, negalime apsiriboti vien žaliųjų zonų Vilniaus mieste atnaujinimu, turime sparčiai judėti į priekį sprendžiant transporto spūsčių Vilniaus mieste problemą, gerinti iki mokyklinių paslaugų prieinamumą ir įgyvendinti pirmųjų daugiabučių sostinėje modernizaciją” – pabrėžė Vilniaus miesto tarybos narė Auksė Kontrimienė.

 

 

Komentarai negalimi