Socialdemokratai siekia padėti vaikų negalinčioms susilaukti šeimoms

0

Socialdemokratai siekia padėti vaikų negalinčioms susilaukti šeimomsLietuvos socialdemokratų partija (LSDP) siekia padėti šeimoms negalinčioms susilaukti vaikų ir palaiko progresyvų, mokslo tyrimais paremtą nevaisingumo gydymo kelią.

Lietuvoje yra 55 tūkstančiai šeimų, negalinčių susilaukti palikuonių, tačiau Lietuva yra vienintelė Europos Sąjungos šalis, kurioje nėra priimtas įstatymas, įgalinantis Valstybę padėti dirbtinio apvaisinimo siekiantiems.

Vien kalbos apie dramatiškai prastėjančią demografinę padėtį gimstamumo nepadidins. Nevaisingumo gydymas yra itin brangus, todėl be valstybės pagalbos daugelis šeimų negali jo pradėti. Socialdemokratų Vyriausybė kitų metų Privalomo Sveikatos draudimo (PSD) fonde jau numatė tam 5 milijonus litų.

Socialdemokratai ragina politikus ir visuomenę nepasiduoti davatkiškiems konservatorių siūlymams, bet palaikyti mokslininkų ir medicinos praktikos kitose šalyse jau patvirtintą kelią ir leisti dirbtinio apvaisinimo procedūrose sukurti iki 10 embrionų, nes tai užtikrina didesnę sėkmingos procedūros sėkmę.

 

LSDP infocentro vadovė
Jolanta Bielskienė,
tel. nr. 8 612 01274 

Komentarai negalimi