Seimo nario J.Oleko pranešimas: mažesnes pajamas gaunančių šeimų vaikai šiemet liks be vasaros stovyklų?

0

Lietuvos socialdemokratų frakciją neramina, jog šiemet – pirmą kartą per visą nepriklausomybės laikotarpį – Švietimo ir mokslo ministerija neskirs nė lito vaikų vasaros poilsiui. Frakcijos seniūno pavaduotojas Juozas Olekas teigia, kad laikas, per kurį buvo galima pasiruošti vaikų poilsio stovykloms baigiasi, o Švietimo ir mokslo ministerija neskyrė lėšų dviem ypatingai svarbioms programoms – Vaikų socializacijos ir Pilietinio patriotinio ugdymo programai.
“Švietimo ir mokslo ministras kol kas tik fantazuoja apie galimas europines lėšas, bet iš biudžeto jokių lėšų neskirta. Anksčiau tokioms poilsio stovykloms būdavo pradedama ruoštis kovo mėnesį, šiemet organizacijos tokių galimybių neturi. Konstitucijoje parašyta, kad valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę. Ši vasara gali būti pirmoji liberalioji vasara, kai vaikyste džiaugsis tik pasiturinčių tėvų vaikai”, – sako LSDP frakcijos narys.

J.Oleko teigimu, minėtoms programoms anksčiau būdavo skiriama iki kelių šimtų tūkstančių litų. Į vaikų socializacijos stovyklas galėdavo vykti tėvų, gaunančių mažesnes pajamas, vaikai. Pilietinio patriotinio ugdymo programos lėšomis būdavo finansuojami įvairūs projektai, todėl į stovyklas galėdavo papulti įvairių šeimų vaikai, kurie dalyvaudavo pilietinio ugdymo konkursuose.

“Privačios kompanijos siūlo atostogas vaikams, tačiau jų kaina neįkandama daugeliui šeimų. Švietimo ir mokslo ministerija būdavo atsakinga už vaikų poilsio organizavimą vasarą. Programoms pinigų būdavo skiriama iš biudžeto. Lėšų skirdavo ir Krašto apsaugos ministerija, ji remdavo Lietuvos šaulių sąjungos veiklą. Šiemet lėšų kur kas mažiau ir Krašto apsaugos ministerijoje. O iš “Šaulių sąjungos” vadovo pareigų tikriausiai bus atleidžiamas dabartinis vadas. Į jo vietą siūlomas naujas žmogus, kuris į sąjungą įstojo visai neseniai. Nei “Šaulių sąjunga” nei kitos visuomeninės organizacijos negali deramai pradėti rengtis vaikų užimtumui vasaros metu”, – sako J.Olekas.

Seimo nario teigimu, užuot ugdę jaunus piliečius, patriotinius jų jausmus, valdantieji stumia vaikus į gatvę, kur jie gali būti paveikti neigiamai.

“Socialdemokratų vardu, raginu ministrą peržiūrėti ministerijos lėšų paskirstymą ir skirti bent dalį lėšų Socializacijos programos ir Pilietinio patriotinio ugdymo programos vykdymui”, – sako J.Olekas.

Atstovė spaudai Evelina Butkutė
 Tel. 2396327, 865048830

Komentarai negalimi