Sąskrydis „Fabai pilaitėje“

0

Pirmą rugsėjo šeštadienį LSDP Vilniaus miesto skyriaus Fabijoniškių poskyrio bičiuliai ir svečiai rinkosi į Aukštadvaryje esančią „Pilaitės sodybą”. Čia vyko vienas iš smagiausių renginių – poskyrio sąskrydis „Fabai pilaitėje”.

Oras alsavo rudeniška šiluma, gamta dovanojo smaragdinės spalvos žalumą, miškas buvo pilnas grybų. Nuo veidų nedingo šypsenos, klegėjo vaikai, o pokalbiams temų buvo apsčiai. Šeimininkai pasitiko su „kumečių“ gaminta gira ir krosnyje keptu ragaišiu. Sąskrydžio vedėja Jolita Ivaškevičienė, puikiai panaudojusi senovinį kalbos stilių, pasveikino dalyvius. Žodį perėmė Fabijoniškių poskyrio pirmininkas Rimvydas Krolis, sveikino l.e. skyriaus pirmininko pareigas Auksė Kontrimienė, su dovanomis atvyko Senamiesčio poskyrio bičiulės. Pirmininkui Rimvydui Kroliui išskleidus poskyrio vėliavą ir jai suplevėsavus vėjyje, sąskrydžio vedėja Jolita Ivaškevičienė atvėrė simbolinius pilaitės vartus ir iškilmingai pranešė apie sąskrydžio pradžią.

Sąskrydžio programos „sunkioji“ dalis – Fabijoniškių poskyrio tarybos posėdis, kuriame vienas iš pagrindinių klausimų buvo „Ar kartu ?“  – dėl LSDP koalicijos ateities su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS). Apsvarstę visus „už“ ir „prieš“, Fabijoniškių poskyrio tarybos nariai priėjo vieningą nuomonę – rekomenduoti partijos vadovybei kartu su frakcija sukurti darbo grupę. Ši grupė parengtų naują, konkrečią koalicijos sutartį, kurioje atsispindėtų LSDP programinės nuostatos. Šiuo metu esamiems koalicijos partneriams LVŽS, nepritarus naujai sutarčiai, siūloma išeiti iš koalicijos.

Sąskrydžio programos įvairovė leido kiekvienam surasti malonų užsiėmimą: paieška „karūnos“ Verknės upėje,  Aukštadvario apylinkių apžvalga „Protėvių takais“, grybavimas, žvejyba, varžytuvės, diskusijos. „Karūną“ greičiausiai rado merginų Nijolės Šlikaitės, Jolantos Jezveniukienės ir Jurgitos Gedvilienės iš Lazdynų poskyrio komanda.  Žygeiviai, mūsų gidės Jolantos Gečienės pasakojimų vedami, užlipo į Pilaitės piliakalnį, perėjo Meilės tiltą, apsilankė Aukštadvario dvare. Numalšinę troškulį tyro šaltinio vandeniu, grįžo į „pilaitę“, kur jų jau laukė bičiulių iškepti nuostabaus skonio šašlykai. O kur dar sportinė sąskrydžio dalis. Varžytuvėse buvo žaidžiamas „grindinio” tinklinis. Emocijos liejosi per kraštus, nes su lyg kiekvienu etapu keitėsi žaidimo sąlygos, o nugalėjo vikriausi. Vakarop „pilaitės vartai“ užsidarė ir visi, pilni gerų emocijų ir krepšelių su miško gėrybėmis, iškeliavo namo.

Dėkojame darbščiosiomis organizatorėms, entuziastėms Zinaidai Striogienei, Jolantai Gečienei, Jolitai Ivaškevičienei, Virginijai Vielavičienei, Laimai Užkurėlytei, Teresei Bernatavičienei bei poskyrio pirmininkui Rimvydui Kroliui už smągų sąskrydį.

LSDP Vilniaus miesto skyriaus Fabijoniškių poskyrio informacija

Komentarai negalimi