Prezidiume – apie koaliciją Seime ir Vilniaus miesto savivaldybėje

0

Rugpjūčio 17 dieną sukviestas Vilniaus miesto skyriaus prezidiumo posėdis, kurio metu nuspręsta sušaukti skyriaus tarybos posėdį ir pasiūlyti darbotvarkę, tartasi dėl LSDP frakcijos Vilniaus miesto savivaldybėje veiklos.

Marius Skarupskas: „Jau dabar galima teigti, kad Vilniuje dirba plačioji koalicija“

Politinę situaciją Vilniaus miesto savivaldybės taryboje socialdemokratų (LSDP) frakcijos seniūnas Marius Skarupskas apibūdino  pasidalindamas  asmeniniame Facebook puslapyje paskelbtu  įrašu.

„Jeigu reikėtų lažintis: ar socialdemokratai paliks koaliciją Seime ankščiau, ar konservatoriai rėš antausį Šimašiui Vilniuje,  aš labai rimtai pagalvočiau ir pastatyčiau, kad dešinėje Neries upės krantinėje naują koaliciją reikės lipdyti greičiau“, – rašoma taikliame poste.

Vilniaus miesto savivaldybės taryboje dirbančio politiko nuomone,  jau dabar galima drąsiai teigti, kad sostinėje veikia plačioji koalicija, opozicijoje paliekant tik A. Zuoko judėjimą.

Marius Skarupskas akcentavo, kad Vilniaus meras  atgal į koaliciją prisiviliojo partijos Tvarka ir teisingumas frakciją, diskutuotinų sprendimų priėmimui pasitelkia ir Lenkų rinkimų akcijos narius.

Savivaldybėje stebima politinė įtampa, tokiomis sąlygomis socialdemokratams dirbti nelengva. Štai tautinių mažumų mokyklų klausimai sukiršino sunkiai sutarimą randančius Vilniaus tarybos valdančiosios daugumos narius. Įsiplieskusios aistros nenurimo ir rugpjūčio 16 dienos tarybos posėdyje. TS-LKD atstovai posėdyje nedalyvavo.

Nežiūrint to, LSDP frakcija Vilniaus miesto savivaldybės taryboje rėmė ilgųjų gimnazijų statuso suteikimą trims tautinių mažumų mokykloms Vilniuje: Aleksandro Puškino mokyklai rusų dėstomąja kalba, Adomo Mickevičiaus ir Simono Konarskio mokykloms, kuriose dėstoma lenkų kalba.

Akivaizdu, kad  socialdemokratų įdirbis nenueina veltui,  pastaruoju metu LSDP frakcijos iniciatyvos ir siūlymai randa atgarsį Vilniaus miesto taryboje: socialdemokratų iniciatyva priimta rezoliucija dėl Jamonto parko atnaujinimo darbų, 2018-ųjų miesto biudžete miesto taryba numatys lėšų šio projekto įgyvendinimui, pritarta netaikyti rinkliavos mokesčio „Sostinės dienos“ metu neįgaliųjų šventės „Tau Vilniau“ prekybininkams ir kt.

Dėl koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – rugsėjo 7 dieną

Rugsėjo 7 dieną, 18 val. Best Western viešbučio konferencijų salėje  šaukiamas Vilniaus miesto skyriaus tarybos posėdis, į kurio darbotvarkę siūloma įtraukti klausimą  dėl politinės situacijos koalicinėje vyriausybėje.

Kaip žinoma, LSDP Prezidiumas yra paprašęs skyrių savo nuomonę pateikti iki 2017 m. rugsėjo 20 dienos. Tuomet bus sušaukta partijos Taryba, kuri priims galutinį sprendimą.

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje yra daug nuomonių, politologų įžvalgų, vidinių ir išorinių LSDP frakcijos narių, regionų socialdemokratų pasisakymų,  pasiūlymų.

Nuomonę apie išėjimą iš koalicijos arba bendrą darbą su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) jau pareiškė 12 partijos skyrių: 9 iš jų pasisakė už tai, kad socialdemokratai trauktųsi iš koalicijos iš LVŽS (Alytaus miesto, Palangos, Telšių, Šilalės, Marijampolės, Varėnos, Utenos, Vilniaus rajono ir Plungės skyriai). 1 skyrius norėjo koalicijoje likti (Jonavos rajono), 2 skyriai pasiūlė persiderėti koalicijos sutartį (Akmenės ir Širvintų).

Vilniaus socialdemokratai  apsispręs ir savo nuomonę pareikš rugsėjo 7 dieną.

 

Aldona Jeleniauskienė

LSDP Vilniaus miesto skyrius

 

Komentarai negalimi