Mažo miestelio talentai – Lietuvos Respublikos Seime

0

Mažo miestelio talentai – Lietuvos Respublikos SeimeDusetos – tikras menininkų kraštas. Tuo abejoti neleidžia miestelyje įkurta Dailės galerija, kurioje paroda keičia parodą ir kuri yra gausiai lankoma dusetiškių ir miestelio svečių, Meno mokykla, ugdanti gabius jaunuosius dusetiškius, ir patys dusetiškiai, grojantys, tapantys, lipdantys. Dar kartą šią tiesą įrodė ir LR Seimo narė Milda Petrauskienė, pakvietusi jaunuosius Dusetų kūrėjus kartu su savo mokytojais surengti darbų parodą LR Seime.

Seimo narės pažadas padėti surengti parodą buvo duotas dar šių metų pradžioje. Nežinia, ar patikėjo pažado  įgyvendinimu Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas (mat, politikų pažadai – vėjo nupučiami), bet paroda, prieštaraujant visiems netikėjimo dėsniams, buvo surengta, dusetiškių darbai turėjo nemažą pasisekimą tarp Seimo narių ir Seimo lankytojų, o skeptikams parodos aptarimo metu beliko pripažinti, kad Milda Petrauskienė – viena iš tų politikių, kurios žodis – aukso vertės.

Dusetiškių paroda Seime veikė neilgai: nuo gegužės 13-os iki 20 dienos. Bet to laiko užteko, kad būtų pamatytas darbų išskirtinumas. Nebuvo abejingų parodos lankytojų: keramikos darbai, paveikslai, grafika patraukė, sužavėjo ir daugelį privertė klausti: ar čia kūrėjų iš mažo Lietuvos miestelio darbai? Tikrai taip, tai dar užgesti ir nurimti nesiruošiančio krašto vaikų ir mokytojų kūryba. Savo darbus parodoje eksponavo meno mokyklos mokiniai Emilija Čypaitė, Lukrecija Čypaitė, Miglė Barzdaitė, Laurynas Barzda, Simona Paužolytė ir  Gintarė Gaulytė.

Parodos aptarimo metu susirinkusiųjų laukė dar viena staigmena: meno mokyklos muzikos skyriaus akordeonininkų, vadovaujamų mokytojo Juozo Švedo, mini koncertas, kurio metu buvo atlikti sudėtingi, ilgų ir rimtų repeticijų reikalaujantys kūriniai. Ypač gausių aplodismentų sulaukė Donato Gimbicko atliktas „Kamanės skrydis“. Vaikinas, pirmą kartą grojęs tokiai rimtai auditorijai, kūrinį baigė … šlapia nugara. Nors grojimas ir privertė paprakaituoti, bet „Kamanės skrydis“ buvo toks puikus, kad daugeliui per nugarą nubėgo šiurpuliukai. Stebėtis vaikino gabumais vertė ir tas faktas, kad jis namuose, kaip sakė direktorė Dalia Deinienė,  neturi akordeono, ir groti mokosi tik Meno mokykloje. Donato draugai – Eitvydas Merkis, Mantvydas  Merkis, Viktorija Šiukščiūtė, Liucija Vaitukaitytė ir Greta  Kibirkštytė – taip pat grojo  kaip tikri profesionalai.

Į parodos aptarimą atvyko visas pulkas dusetiškių ir zarasiškių: Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Stasė Goštautienė, Dusetų seniūnas Saulius Kėblys, Zarasų rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Stanislovas Kaulavičius, Sporto mokyklos direktorius Nikolajus Gusevas, Dusetų meno mokyklos direktorė Dalia Deinienė, žymūs dailininkai, dailės mokytojai Romualdas Pučekas ir Eugenijus Raugas. Taip pat ir  Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas, kuriam pirmajam Milda Petrauskienė ir prasitarė apie norą Seime surengti dusetiškių parodą.

Atvykusiems svečiams pirmiausia buvo surengta ekskursija po Seimą. Susipažinę su Lietuvos širdimi „iš vidaus“, visi nuskubėjo į dailės galeriją. Jaunieji kūrėjai jaudinosi: pristatymo metu pakviesti tarti žodį, nė vienas taip ir neišdrįso pasisakyti. Užtat drąsūs buvo mokytojai ir kiti svečiai, pasakoję apie Meno mokyklą, mokinių pasiekimus, parodoje eksponuojamus darbus, rūpesčius, su kuriais susiduria Dusetose, ir viltingus ateities planus.

Parodos „nepabrokijo“ generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas, buvęs Zarasų rajono meras, ilgus metus dirbęs girininku Dusetų girininkijoje. Mildai Petrauskienei svečias dėkojo už galimybę dusetiškiams Seime pademonstruoti savo talentus ir įteikė atminimo dovaną. Seimo narei dėkingi buvo visi: padėkos žodžių  negailėjo  nei Stasė Goštautienė, nei Saulius Kėblys, nei vedėjas Stanislovas Kaulavičius, nei  Dalia Deinienė. Už galimybę susipažinti su mažame Lietuvos miestelyje ugdomais talentais Mildai Petrauskienei dėkojo ir parodos aptarime dalyvavę Seimo nariai Jurgis Razma, pasveikinęs visus tarmiškai – žemaitiškai, Rokas Petkevičius, Gintaras Steponavičius, buvęs Seimo narys Petras Papovas.

Seimo narė, parodos globėja, neliko skolinga: už dalyvavimą parodoje, pagalbą organizuojant parodą,  kūrybingumą, naujų meninės išraiškos priemonių ieškojimą ir jų perteikimą mene,  svarų indėlį turtinant kultūrinį Dusetų krašto gyvenimą ji įteikė padėkas dailės mokytojams Romualdui Pučekui, Eugenijui Raugui, direktorei Daliai Deinienei, muzikos mokytojui Juozui Švedui ir mokiniams. Ir ne tik padėkas: dusetiškiai ir zarasiškiai džiaugėsi Mildos Petrauskienės atminimo dovanomis, gėlių puokštėmis ir … skaniais pietumis, kuriais visi buvo pavaišinti Seimo kavinukėje. Ir kaip kitaip: gerai padirbėjus ir pradžiuginus savo sielą, galima pastiprinti ir savo kūną.

 

Seimo narės Mildos Petrauskienės biuro informacija

Komentarai negalimi