Kokius marškinėlius Vilniaus maratone vilkės Juozas Kieras?

0

Rugsėjo 10 dieną vyksiančiame didžiausiame Lietuvoje bėgimo renginyje „Danske Bank Vilniaus maratonas“ varžysis tūkstančiai dalyvių. Kartu su kitais bėgikais prie starto linijos Katedros aikštėje stos ir Juozas Kieras. Neseniai atšventęs septyniasdešimtąjį gimtadienį, žymus sportininkas gyvena triatlono ritmu. Šie metai jam ypatingi –  5 užsienio  valstybėse ir Lietuvoje veteranų tarpe Juozas septynis kartus tapo čempionu.

Skelbiama, kad Vilniaus maratono bėgikai gaus firminius bėgimo marškinėlius. Esate Vilniaus socialdemokratas. Gal išsiskirsite iš kitų ir vilkėsite marškinėlius su raudona rože?

Bėgsiu „RIMI Šeimos“ 4,2 km bėgime. Marškinėlius gaus tik tie, kurie bėgs ilgąjį maratoną. Atstovausiu Vilniaus socialdemokratams ir būtinai vilkėsiu raudonus marškinėlius, ant kurių bus ir staugiantis Vilniaus vilkas, ir raudona rožė.

Gaila tik, kad  mūsų partijos jaunimas  maratone aktyviai nedalyvauja. Jeigu būtų susiformavusi grupė, kartu  su ja tikrai būčiau bėgęs 42 km. 195 m. Visada prisimenu šviesaus atminimo Jurą Poželą ir  jo buriamas komandas,  su kuriomis  nemažai nuvažiavome ir nubėgome.

Ar tokią distanciją (4,2 km.)  gali įveikti tikrai kiekvienas? Kokie galimi iššūkiai laukia Jūsų?

Distanciją nueiti gali kiekvienas. Na, o prabėgimui, negadinant sveikatos, reikia ruoštis. Kad palaikyti gerą formą būtina nuolat sistemingai  treniruotis.

Bėgsite dėl malonumo, sveikatos, sau ir dėl savęs? Koks Jūsų dalyvavimo  maratone tikslas?

Pabūti su bendraminčiais, parodyti pavyzdį, kad amžius sportui nėra riba, kad sportas tai sveikata. Jausmas, kai tau ploja, palaiko, šaukia, kai ant marškinėlių tavo pavardė ir žodis ,,Lietuva“ – nepakartojamas. Tai ir yra gyvenimas.

Ar kiekvienos Jūsų varžybos, dalyvavimas jose, yra smagi naujiena visai šeimai?

Šeima visada kartu. Ypač žmona, be jos nebūna nė vienų varžybų.  Na, o sūnus, marčia ir anūkai yra ,,serganti“ ir palaikančioji pusė. Svajoju, kad gal kada nors ir jie susidomės aktyviuoju sportu.

Per pastarąjį dešimtmetį Jūs  ne kartą prisiėmėte iššūkį tiek Lietuvoje, tiek užsienyje vykstančiuose įvairiose triatlono varžybose. Jūsų medalių ir nuopelnų sąrašas netilptų storiausioje knygoje.  Štai rugsėjo 7 dieną buvote pagerbtas Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete.

Olimpiniame komitete  vyko tradiciniai apdovanojimai, kurių metu pagerbti Lietuvos sportui nusipelnę žmonės. LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė pasveikino mus su jubiliejiniais gimtadieniais, padėkojo už nuopelnus sportui. Buvau apdovanotas medaliu „Už nuopelnus olimpizmui“.

Gyvenate Lazdynuose, vilniečiai dažnai mato jus bėgiojantį. Kaip atrodo mėgstamiausia Jūsų treniruotė?

Jos vyksta Trakų rajone, ten turime savo sodybą. Ryte sėdu ant dviračio, 7,5 km. važiuoju prie ežeriuko, praplaukiu 1 km., išlipęs iš vandens vėl sėdu ant dviračio ir minu 20 km., pabaigai prabėgu kokius 5 km. Ir taip 5 – 6 kartus per savaitę.

Jūs geležinis žmogus. Iš kur tiek valios?

Negaliu kitaip. Negaliu nesportuoti. Tai gelbėja mane nuo visų ligų, kelia nuotaiką, prideda energijos.

Visų Vilniaus miesto skyriaus partiečių vardu linkime sėkmingo maratono, gražių ateities pergalių, sveikatos, sėkmės Jūsų šeimai.

Ačiū, ačiū.

Nuotrauka iš asmeninio Juozo Kiero albumo

 Kalbėjosi Aldona Jeleniauskienė

Komentarai negalimi