LR Seimo narys Juras Požela lankėsi Rygoje

0

LR Seimo narys Juras Požela drauge su Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidente Daina Gudzinevičiūte, viceprezidentu Arvydu Juozaičiu ir generaliniu sekretoriumi Valentinu Paketūru sausio 22 d. lankėsi Rygoje, Latvijoje.

Pagrindinis viešnagės tikslas buvo apžiūrėti sporto infrastruktūros objektus, susipažinti su gerosiomis patirtimis bei parsivežti pozityvių iniciatyvų. O ką pamatyti Rygoje tikrai yra.

Latvijos olimpiniai sporto centrai

Vyriausybė buvo priėmusi nutarimą Latvijos universitetiniuose miestuose pastatyti po olimpinį sporto centrą. Šiuo žingsniu siekta, kad aktyviais lankytojais būtų ne tik profesionalūs sportininkai, tačiau ir vietos bendruomenės nariai. Iš tiesų, viena yra pastatyti pastatą, o jau visai kas kita pasiekti, kad jis veiktų nenuostolingai, kad turėtų pakankamus lankytojų srautus. Šiandien iš viso Latvijoje veikia 11 sporto centrų, iš kurių 5 – olimpiniai. Artimiausiu metu planuojama pradėti statyti dar du centrus.

“Manau, kad Lietuvoje per daug buvome pasidavę krepšinio virusui. Pastatėme ne vieną areną, investavome daugybę pinigų, o šiandien jos tapusios tikra našta vietos savivaldybėms, negali išsilaikyti be subsidijų. Gal visgi reikėjo atsisakyti kai kurių arenų ir pabaigti kitus svarbius objektus, kaip kad Druskininkų olimpinio rengimo centras ir pan.”, – sakė Juras Požela.

Per metus minėtuose centruose apsilanko 3,8 milijonai žmonių, taigi, statistiškai kiekvienas latvis juose būna vidutiniškai po du kartus.

“Latvijos pavyzdys įdomus tuo, kad Vyriausybė garantavo ilgalaikę paskolą, objektai buvo pastatyti ir pilnai įrengti vos per kelis metus, o už juos išsimokėta per 10-15 metų. Manau, kad panašų modelį reiktų taikyti ir mums. Nes kitu atveju ir toliau kas metus “pabarstysime” po keletą milijonų esamų statyboms, o realaus proveržio neturėsime. Taip pat labai įdomi ir Latvijos sporto centrų valdymo patirtis. Jie sugeba metus baigti pelningai. Esame įpratę girdėti, kad panašūs objektai turi būti subsidijuojami, tačiau mūsų šiaurės kaimynų pavyzdys rodo ką kitą..”, – teigė J.Požela.

Taip pat buvo apsilankyta ir Latvijos tautiniame olimpiniame komitete, apsitarta dėl glaudaus bendradarbiavimo, pasikeista sporto politikos perspektyvų tematika.

LR Seimo narys Juras Požela lankėsi Rygoje LR Seimo narys Juras Požela lankėsi Rygoje LR Seimo narys Juras Požela lankėsi Rygoje

LR Seimo narys Juras Požela lankėsi Rygoje


Ligita Poškaitė

Komentarai negalimi