Kelionė pas bičiulius. Diena Pakruojo dvare

0

Liepos 22 dienos ankstyvą rytą sėkmingai  išriedėjome iš Vilniaus Pakruojo link. Greitai pasiekėme kelionės tikslą – Pakruojį. Mus pasitikęs LSDP Pakruojo miesto skyriaus pirmininkas Saulius Margis su vietos bičiuliais, palydėjo į garsųjį Pakruojo dvarą.

Prasidėjo mūsų gyvenimo ir darbų dvare diena bei įvairūs išbandymai.  Čia gyvenantis  įsimylėjėlis neklaužada Blinda, Tijūnas, tarp žmonių beslapstantis ir juokus krečia Susna, (kaip paaiškėjo, per klaidą parsivežtas iš Paryžiaus), įtraukė mus į dvaro intrigas.

Sėmėme grūdus, stebėjome žąsų lenktynes, buvome liudininkais Blindai vagiant barono arklius. Budri prievaizdo akis nuolat mus sekė ir mokė tvarkos. Pats baronas Ropas teikėsi  aprodyti mums rūmus,  buvom supažindinti su dvariškių gyvenimu ir darbais.

Aplankėm parfumerę, audėją, rengėją, bitininkę, puodų žiedėją, fotografo saloną, karčemą. Na ir, žinoma, išklausėme Žaldoko pasakojimo apie alaus gamybą; dainuodami dainas, degustavome alų. Su malonumu klausėmės kamerinės muzikos ir barono skaitomų eilių.

Sėkmingai padėjome išgelbėti nuo mirties Blindą, smagiai pašokome jo ir baronaitės vestuvėse.

Po linksmybių, pilni įspūdžių, nukakome ekskursijon į  A. Udrienės IĮ “Jovarų alus” alaus daryklą. Ten, susipažinę su alaus gamybos procesu, aplankę muziejų,  skaniai pamaitinti ir pavaišinti, sėkmingai rungėmės rungėmės dainų konkurse. Laimėjus bičiulystei, padėkoję šauniai šeimininkei, patenkinti grįžome į mūsų svetingai laukiantį bendrabutį.

Sekmadienį apžiūrėjome Pakruojo rajone esantį didžiulį dolomitų karjerą. Ekskursiją vedęs bičiulis papasakojo, kad dolomito sluoksnis susidarė prieš 300 000 metų, o toje vietoje, kurioje lankėmės, buvo jūros dugnas. Dolomito klodai tęsiasi nuo šiaurės Estijos iki Italijos. Šioje dolomitų kasykloje šiuo metu dirba 200 darbuotojų.

Viešnagės Pakruojyje takai nuvedė mus  į išskirtinį ir unikalų Stačiūnų malūną – muziejų. Jo sparnai sukami iš vidaus. Malūne surinkti įvairūs senoviniai malūno, apylinkių buities rakandai. Užsiropštę iki pat viršaus, apžiūrėję ekspoziciją, patraukėme  į Rozalimo sveikatingumo ir skulptūrų parką. Pasivaikščioję gražaus miško takais, pailsėję ir užkandę, pilni smagiausių įspūdžių,  pajudėjome namo, į Vilnių.

Nuoširdūs Pakruojo bičiuliai, švarutėlis, pilnas gėlių Pakruojo miestelis paliko mums tikrai neišdildomą įspūdį. Ačiū LSDP Pakruojo skyriaus bičiuliams už mums skirtą laiką, dėmesį ir nuoširdumą.

 

Živilė Grinbergienė

Komentarai negalimi