„Gyvybės ir mirties keliu“ bėgo lazdynietis, Vilniaus socialdemokratas Juozas Kieras

0

Tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“ sausio 14 dieną  į Vilniaus gatves sukvietė apie 8 tūkstančius šio  renginio entuziastų.Gausiame įvairaus amžiaus sportininkų  būryje bėgo ir žymus triatlonininkas, lazdynietis, socialdemokratas Juozas Kieras.

Šiuo tradiciniu pagarbos bėgimu jau 27-ąjį kartą pagerbiamos Sausio 13-osios įvykių aukos – žmonės, žuvę 1991-ųjų sausio 13-osios naktį ir mirę nuo sužalojimų, patirtų sovietiniams kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą: Loreta Asanavičiūtė, Virginijus Druskis, Darius Gerbutavičius, Rolandas Jankauskas, Rimantas Juknevičius, Alvydas Kanapinskas, Algimantas Petras Kavoliukas, Vytautas Koncevičius, Vidas Maciulevičius, Titas Masiulis, Stasys Mačiulskas, Alvydas Matulka, Apolinaras Juozas Povilaitis, Ignas Šimulionis, Vytautas Vaitkus.

Pasak Juozo Kiero,  pagarbos bėgimas  nėra varžybos, jame nesiekiama išaiškinti nugalėtojų ar prizininkų. Šis bėgimas, masiškumas  ir susitelkimas dar kartą patvirtino, kad Sausio 13-ąją prie Televizijos bokšto žuvę kovotojai už Lietuvos nepriklausomybę yra nepamiršti, o mūsų tauta yra vis dar vieninga ir turi gilias tradicijas.

Pagarbos bėgimas organizuojamas nuo 1992 metų.

Komentarai negalimi