Diskusija „Smurtas šeimoje: kaip sumažinti jo mastą ir tinkamai apsaugoti aukas?“

0

Spalio 17 d. 18:30 val. „Forum Cinemas Vingis“ festivalio „Nepatogus kinas“ metu vyks filmo „Mūšiai už uždarų durų“ peržiūra ir diskusija „Smurtas šeimoje: kaip sumažinti jo mastą ir tinkamai apsaugoti aukas?“ (aktuali socdeminė tema).

Prieš filmą bus pristatoma naujausia Gedimino Šiaulio animacija, skatinanti pranešti apie smurtą artimoje aplinkoje.

Praėjusiais metais dėl smurto šeimoje policija kviesta 60 000 kartų. Didžiausią nukentėjusių skaičių sudaro moterys, tada vaikai ir vyrai. Ir nors visuomenės apklausos rodo, kad dauguma mūsų sutinkame, kad nukentėjusiems pagalba būtina, tačiau tuo pačiu kaltiname ir aukas – galėjo išeiti, palikti, pati provokavo ir t. t.

Atrodo, žingsnių Lietuvoje žengta nemažai – 2011 m. priėmus Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą, buvo kuriama Specializuotų pagalbos centrų sistema, Policijos departamentas ėmėsi aktyvių veiksmų šioje srityje. Pranešimų policijai skaičius toliau augo.

Tačiau paaiškėję smurto mastai tik dar labiau kelia nerimą – jau kelintus metus svarstome, kaip su juo kovoti veiksmingiau. Europos Taryba Lietuvai siūlo priemonių paketą, kuris padėtų skirtingoms institucijoms susikalbėti, veikti kartu ir sukurtų koordinuotą atsaką, įtraukiant ne tik policiją, bet švietimo įstaigas, socialinius darbuotojus ir įvairias visuomenės grupes. Beveik detalus veiksmų planas pateikiamas Konvencijoje dėl smurto prieš moteris ir smurto šeimoje.

Preliminarūs diskusijos dalyviai:

Smurtą įveikusi moteris;

Viktorija Čmilytė-Nielsen, LR Seimo narė;

Linas Kukuraitis, Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministras (TBC);

Vilana Pilinkaitė-Sotirovič, Lygių galimybių plėtros centro ekspertė;

Aušra Kurienė, Paramos vaikams centro steigėja ir vadovė;

Diskusijos moderatorius: žurnalistas Darius Matas

Diskusija vyks lietuvių kalba, filmas – anglų, hindi, ispanų, suomių su lietuviškais subtitrais.

Renginį pristato Lygių galimybių plėtros centras kartu su žmogaus teisių portalu manoteises.lt, remia Europos Komisija ir Švedijos institutas.

Įėjimas: kiekvienas žiūrovas nusprendžia pats, kiek vertas festivalio bilietas (nuo 1 ct).

Norintys apsilankyti, turėtu pranešti el.paštu: aurelija@gap.lt, gal būtų rezervuotos vietos.

 

 

 

Komentarai negalimi