2018 m. sostinės biudžetas. Socialdemokratai ruošiasi mūšiui

0

Vilniaus socialdemokratai rengia dokumentą, kuriame  ketina detalizuoti pasiūlymus sostinės koalicijai. LSDP frakcijos seniūnas Marius Skarupskas, antradienį pakvietęs partiečius diskusijai, įsitikinęs, kad socialdemokratų įsipareigojimų vilniečiams finansinė išraiška turėtų atsispindėti šių metų biudžete. Į susitikimą pakviestas administracijos direktorius Povilas Poderskis.

„Komisijų, atskirų partiečių, grupių, o ir šios diskusijos metu pateikti konstruktyvūs pasiūlymai  – būsimo dokumento turinys. Jį planuojame aptarti skyriaus prezidiume kitą savaitę“,- sakė Vilniaus socialdemokratų vadovė, miesto savivaldybės tarybos narė Auksė Kontrimienė.

Marius Skarupskas pristatė Vilniaus miesto biudžetą. Jis šiais metais bus apie šeštadaliu didesnis nei pernai, tačiau išliks deficitinis. Tikslinės dotacijos planuojama skirti iki 158,7 mln., Europos Sąjungos lėšos – 2,4 mln. eurų.

Alfonsas Brazas kritiškai atsiliepė apie sostinės biudžetą,  matė planavimo trūkumų, įvardijo  priekaištus projektui. Socialdemokratas nuogąstavo, kad biudžetas parengtas  pagal principą, tarsi mieste viskas yra labai gerai. „Ar tik nebus šis biudžetas „rinkiminis“, visiems vienodai geras ir patrauklus?“,- klausė politikas. Socialdemokratas teiravosi, kokiomis priemonėmis bus mažinama savivaldybės skola. Administracijos direktorius P. Poderskis atsakė, kad įstatymai įpareigoja laikytis fiskalinės drausmės, sutiko, kad kai kurios biudžeto eilutės yra ,,per didelės“, jas reikia išskleisti, detalizuoti, kad būtų aiškiau vilniečiams.

Šių metų savivaldybės biudžete  numatoma didinti asignavimus švietimui, švietimo investicijoms bei švietimo kokybės iniciatyvoms. Pedagogė Ana Staniukėnienė pateikė pavyzdžius apie užsitęsusias mokyklų renovacijas, sporto aikštynų būklę. Gimnazijos direktorė siūlė pradėtus darbus užbaigti, nepalikti mokyklų renovacijų savieigai. Kolegei  pritarė Paulius Malžinskas, siūlydamas atkreipti dėmesį į sporto klubus, miesto stadionų būklę, geriau jų sutvarkyti  mažiau, bet iš esmės.

Aldona Jeleniauskienė įsitikinusi,  kad Vilniui reikia įkvepiančios architektūros ir, kad Koncertų salės idėja šį tikslą įprasmina, klausė administracijos direktoriaus ar  pasirengimas Nacionalinės Koncertų salės ant Tauro kalno įgyvendinimui patenka į biudžeto prioritetus? A. Poderskis informavo, kad savivaldybė bendradarbiaus su Tarptautine architektų sąjunga, kuri  konsultuos savivaldybę organizuojant Koncertų salės tarptautinį architektūros konkursą,- jį tikimasi paskelbti dar šiemet.

Socialdemokratė Grasilda Makaravičienė   siūlė savivaldybei tesėti pažadus ir suteikti visuomeninėms organizacijoms patalpas vienoje vietoje. Administracijos direktorius pripažino problemą, pažadėjo, kad tai išspręs dar šiais metais.

Diskusijos metu aptartos spartesnės infrastruktūros gerinimo galimybės.  Ne tik Jamonto parko atgaivinimo,  bet ir kitų viešų erdvių, pėsčiųjų ir dviračių takų, gatvių, visuomeninio transporto, kamščių problemos ir jų sprendimo būdai. Nepamiršta  ir opi vaikų darželių problema. Mieste jų katastrofiškai trūksta.

LSDP frakcijos seniūnas Marius Skarupskas  pažymėjo, kad Vilniaus socialdemokratų įsipareigojimai didinti atlyginimus šeimos gydytojams, socialiniams darbuotojams nepamiršti ir taip pat yra socialdemokratų darbotvarkėje.

Nuotraukų galerija

Komentarai negalimi